Whiskers
Adoption Information
Stay In Touch

Get Our Weekly Updates:
[cmsmasters_mailpoet shortcode_id=”0ru9i897we” form_id=”1″ animation_delay=”0″]

111111111

blog image

Pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o zmianie pracy, to zazwyczaj LinkedIn. Żadna inna witryna nie była w stanie zgromadzić takiego zainteresowania, jeśli chodzi o cokolwiek związanego z rozwojem marki osobistej w świecie profesjonalistów. Ta witryna społecznościowa stała się dosłownie synonimem udanej kariery w dzisiejszym świecie. LinkedIn obsługuje prawie 550 milionów użytkowników z ponad 200 krajów, co czyni go potęgą wśród wszystkich witryn internetowych. Jest to także potężne narzędzie marketingowe, które pomoże Ci rozwinąć karierę zawodową, jeśli wykonasz wszystko prawidłowo. Istnieje kilka sposób, dzięki którym zrobisz to w sposób efektywny:

Zmiana pracy.

Myśląc o nowej pracy, pierwszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań powinien być LinkedIn. Twoja obecność w serwisie pokazuje, że traktujesz swoją karierę poważnie. Większość ludzi sukcesu znanych z pierwszych stron periodyków biznesowych ma teraz swoje własne profile w serwisie LinkedIn. Również większość ludzi, managerów, CTO, CFO ma własne strony, na których umieszczają swoje doświadczenie zawodowe z poprzednich lat. Nowe stanowiska oczywiście są umieszczane jako pierwsze. Również aplikowanie na nowe stanowiska nie sprawia problemu. Dzięki opcji „Aplikuj” nie musisz nawet wypełniać danych nigdzie indziej i możesz złożyć swoje zapytanie o pracę bezpośrednio na profilu firmy, używając swojego profilu jako CV.

Networking

Łączenie się z bardziej doświadczonymi osobami z Twojej branży to kolejny ważny aspekt serwisu społecznościowego LinkedIn. Jeśli podobała Ci się praca z kimś, możesz też znaleźć jej profil w serwisie i nawiązać kontakt. Możesz też wystawiać takiej osobie referencje i potwierdzać deklarowane umiejętności. Funkcja ta jest tak samo ważna jak list polecający, z którego mogą korzystać rekruterzy. Tutaj takich listów polecających mogą być setki. Prawie niemożliwe jest śledzenie tego, co dzieje się ze wszystkimi Twoimi znajomymi z branży czy współpracownikami. Ta strona internetowa umożliwia aktualizowanie informacji na temat wszystkich osób w Twojej sieci. Możesz porównywać w jakim miejscu znajdujesz się pod względem zawodowym i sprawdzać jak to wygląda na tle Twoich rówieśników, znajomych, konkurentów.

Pierwsze wrażenie

Załóżmy, że masz z kimś ważne spotkanie biznesowe. Są szanse, że przed spotkaniem ta osoba odszuka Cię na LinkedIn i vice versa. Dlatego Twój profil jest Twoją wizytówką i pierwszą szansą, aby wywrzeć trwałe wrażenie na innych. Zwykle pierwszym wynikiem wyszukiwania w Google Twojej osoby jest Twój profil w serwisie LinkedIn.

Wymarzona praca

Odnalezienie wymarzonej pracy bez żadnego wysiłku. Tak powinien wyglądać proces Twojego rozwoju kariery. Po co marnować czas na szukanie ofert pracy, wysyłanie setek razy CV i listów motywacyjnych. Wielu rekruterów nieustannie poluje, aby znaleźć najlepsze talenty, a jeśli uznają, że pasujesz do nich, sami skontaktują się z Tobą. Jak jest Twoja rola w tym procesie? Żadna. Po prostu rozwijaj swoje kompetencje zarówno twarde jak i miękkie. I Praktycznie nic więcej nie powinno obchodzić Cię poza stworzeniem silnego profilu na LinkedIn za pomocą odpowiednich słów kluczowych. Posiadanie pełnego, dokładnego profilu jest niezwykle istotne w tej erze silnej konkurencji na rynku pracy. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany ofertą, zawsze dobrze jest wiedzieć, że Twoje umiejętności i doświadczenie są pożądane i doceniane.

Bądź na bieżąco !

Obecnie ludzie używają platformy LinkedIn do pisania postów na blogach, artykułów o najważniejszych sprawach. Śledząc odpowiednie osoby i łącząc się z nimi, zawsze jesteś na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Twojej branży i nie są one zniekształcone przez media. Oprócz tego istnieją dziesiątki grup dyskusyjnych, w których możesz spotykać się z ludźmi o podobnych poglądach i dyskutować na tematy, które Cię pasjonują.

Share: