Whiskers
Adoption Information
Stay In Touch

Get Our Weekly Updates:
[cmsmasters_mailpoet shortcode_id=”0ru9i897we” form_id=”1″ animation_delay=”0″]

111111111

blog image

Każdy, kto prowadzi swoją własną stronę internetową lub każdy, kto zamierza to robić, z całą pewnością spotkał się już z pojęciem, jakim jest pozycjonowanie. Z początku pojęcie to może wydawać się nieco tajemniczo brzmiące, niezrozumiałe i skomplikowane, jednakże w rzeczywistości jest ono całkiem proste do zrozumienia i obejmuje sobą procesy, z którymi spotykamy się na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Żeby wyjaśnić sobie to słowo, na początku należy najpierw dobrze zrozumieć zasady działania wyszukiwarek. Wyobraźmy sobie więc swoją wyszukiwarkę, z której najczęściej korzystamy. Chcąc dowiedzieć się różnych informacji na jakiś temat, wpisalibyśmy po prostu daną interesującą nas frazę w okienko wyszukiwarki, prawda? Oczywiście, że tak. Co jednak zadziałoby się dalej? Otóż wyszukiwarka wyszukałaby mnóstwo linków prowadzących do różnego typu stron internetowych, które potencjalnie mogłyby nas zainteresować. Linki te jednak nie są ułożone w sposób przypadkowy, a za ich odpowiednie ułożenie odpowiada właśnie pozycjonowanie. Im dana strona internetowa jest lepiej pozycjonowana, tym link do niej widniejący w wyszukiwarce wyświetli się wyżej. Oczywiście im wyżej linki są położone, tym więcej osób w nie wchodzi, ponieważ kiedy wyszukujemy daną frazę w wyszukiwarce, już po wyszukaniu zajrzymy tylko w kilka lub kilkanaście pierwszych linków, przy czym to te położone najwyżej uznamy za bardziej wartościowe. Jest to proces całkowicie naturalny, nad którego działaniem nawet się nie zastanawiamy.

To właśnie dlatego tak ważne jest pozycjonowanie i właścicielom stron tak bardzo na nim zależy. Odpowiednio pozycjonowana strona przynosi bowiem, w ostatecznym rozrachunku znacznie większe dochody niż przynosiłaby bez różnego typu działań pozycjonujących. Jakie to jednak są działania? Otóż czynnościami, które możemy zaliczyć do grupy tych pozycjonujących, są takie działania, które optymalizują daną stronę specjalnie pod wyszukiwarki, czyli konkretnie rzecz ujmując, są to działania najczęściej polegające na link buildingu, a więc na budowaniu bazy linków, prowadzących do danej strony lub działania mające na celu dodawanie wielu odpowiednich słów kluczowych zawartych w tekstach publikowanych na danej stronie.

Pozycjonowanie jest więc ogromnie ważne dla osób prowadzących własne strony internetowe, ponieważ ma ono za zadanie po prostu przynosić jak największe dochody. Warto więc poznać jego podstawowe zasady i podjąć czynności pozycjonujące samodzielnie bądź też oddać je w ręce profesjonalistów, którzy zajmą się całym procesem pozycjonowania, dzięki czemu sami będziemy mogli skupić się na innych aspektach prowadzenia strony.

Share: